Komutan Önce Bir Kalbimi Kazan Komutan Önce Bir Kalbimi Kazan .

Komutan önce bir kalbimi kazan.

Sonra gel dişimi kır.

Çok zayıf olmuş. Darbe böyle yapılmaz ki. Öncelikle demirbaş zapt edilecek yerler var. Televizyonlar. Eskiden bir taneydi kolayca ele geçirilebilirdi. Şimdi 20 den fazla büyük televizyonu hızlıca susturmanız veya kendi yayınınızı yaptırabilmeniz lazım.

Yani her birine bir ekip gidecek. En az 20 asker çarpı 20, 20 de komutan. Önceden görev verilecek onlar da yapacak deşifre olma ihtimali artıyor. İnternetin külliyen susturulması gerekiyor. Mümkünse cep telefonlarının. Halk organize oluyor. Karşı koyabilecek bütün silahlı kurumların hızlıca etki ve kontrol altına alınabilmesi lazım. 1 saat içinde mesela.

Sivil otoritenin en önde gelenlerinin de mutlaka elde olması lazım. Hatta en önce sessizce onların alınması lazım. İlk 1 saatin ilk dakikalarında bu işler oluyor olmalı. Büyük ekip işi. Yapılması çok zor. Doğal bir süreç olsa belki yapılabilir ama sessizce kimsenin aklına yatmayacak bir işe dünyanın askerini komutanını ikna etmek çok zor. Bu yüzden olmadı zaten.

4-5 havacı komutan ile 4-5 karacı komutan kafalayarak bu işin altından kalkılamaz. Daha fazlası da kafalanamaz. Ya hükümete deşifre olunur ya da direk en baştan kendi komutanı tutuklar. Birde bu işi tecrübeli bir halka yapacaksanız daha iyi hazırlanmalısınız. Böyle lakayit darbe mi olur.

Eski darbeler neredeyse halkla beraber yapılırdı. "Kenan paşayı severmiydiniz" diye bir anket yapın bakalım ne çıkacak ? Herkes darbeye karşıdır ama Kenan Paşayı severler. Halk o darbeyi anlamsız bulsaydı Kenan Evren yıllarca huzur içinde yaşayamazdı bu ülkede. En azından bir iki meczup çıkardı onca yıl. Çıkmadı çünkü halk darbeyi mantıklı bulmuştu.

Şimdi bu halka böyle damdan düşer gibi darbe yap. Bu halkın kalbini kazan sonra ne yaparsan yap.

Darbe yap şeriat ilan et. Başkanlık getir. Padişahlığa geri döndür. Şöyle 40-45 milyon büyüklü küçüklü kadınlı erkekli solculu sağcılı insanın ruhuna işleyebilmen gerekiyor. En azından %30 ları geçebilmen gerekiyor.

Aksi takdirde düşen göktaşının altından çekilin deseniz çekilmezler. Kalbini kazanmadan dediğin ve yaptığın hiç bir şeye güvenmez. Kalbini kazandıysan ve bir şey diyorsan doğrudur.

                              

Para kazanma ve girişimcilikten ulaşılan farklı bir nokta.   Farkındalık, komedi, edebiyat, 
kanunlar,  iş tecrübeleri, hayat hikayeleri ve daha bir çok sürükleyici konu.